Dom » Budownictwo

Schüco ZIP Design Screen – mocna osłona przeciwsłoneczna

Schüco ZIP Design Screen – mocna osłona przeciwsłoneczna
Zobacz więcej zdjęć »
Zmiany klimatyczne i moda na duże przeszklenia w budynkach sprawiły, że stosowanie osłon przeciwsłonecznych jest koniecznością. Nowy system osłon Schüco ZIP Design Screen może być stosowany nawet przy bardzo silnym wietrze i pozwala na indywidualne dostosowanie stopnia przezierności.

Podstawą do zapewnienia komfortowego mikroklimatu w budynku jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, poprzez zastosowanie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza jeśli elewacja jest mocno przeszklona. Rodzaj przesłon w głównej mierze zależy od przeznaczenia budynku i warunków, w jakich będą użytkowane. W ostatnich latach mamy do czynienia nie tylko z większą liczbą dni słonecznych i odczuwalnym ociepleniem klimatu, ale też gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, którym towarzyszy silny wiatr. W bogatym asortymencie systemów przeciwsłonecznych Schüco można teraz znaleźć zewnętrzne osłony tekstylne Schüco ZIP Design Screen, które są odporne na napory wiatru o prędkości 25 m/s przy powierzchni przesłony dochodzącej nawet do 12 m2. Rozwiązanie zintegrowane z fasadą elementową Schüco umożliwia dostosowanie warunków zacienienia i transparentności przesłony do indywidualnych wymagań.

Wzór elastyczności
Przesłona ZIP Design Screen jest wykonywana z tkanin odpornych na warunki atmosferyczne i oddziaływanie ognia. Poszczególne materiały różnią się od siebie przeziernością, w zakresie od 0 do 14%, dlatego w zależności od potrzeb można wybrać rozwiązanie, które w pozycji zamkniętej całkowicie zacieni pomieszczenie lub zapewni optymalną ochronę przeciwsłoneczną, a jednocześnie dobry widok na otoczenie zewnętrzne. Od zewnątrz osłona przekonuje harmonijnym, gładki wyglądem wysokiej jakości tkaniny, dzięki czemu nadaje elewacji prestiżowy wygląd. Szeroki wybór faktur i kolorów materiałów pozwala na idealne dopasowanie osłony do architektury budynku. Pomimo lekkiego wyglądu przesłona jest odporna na uszkodzenia pod wpływem bardzo silnego wiatru. System został wyposażony w boczne, zintegrowane z profilem prowadnice o smukłym wyglądzie, które nadają tkaninie gładki wygląd i zapobiegają wysunięciu się materiału nawet podczas ekstremalnej wichury o sile 9-10 w skali Beauforta! Również w takich warunkach pogodowych rozwiązanie zachowuje pełną funkcjonalność. Dodatkową zaletą systemu jest wykrywanie przeszkód przy podnoszeniu i opuszczaniu osłony.

Łatwość montażu
Osłony przeciwsłoneczne ZIP Design Screen mogą być harmonijnie zintegrowane z nową fasadą elementową Schüco AF UDC 80, a także oknami aluminiowymi serii Schüco AWS. Rozwiązanie jest dostarczane w formie gotowej do montażu kasety ze zrolowanym materiałem. Przesłona jest przy tym bardzo lekka, co ułatwia i przyspiesza jej montaż. Kolejną zaletą jest bardzo duża łatwość serwisu. Znajdująca się na spodzie klapa rewizyjna umożliwia łatwy dostęp do osłony bez potrzeby demontażu kasety.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego - od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »