Dom » Budownictwo
Srebrne Wiertło w kategorii przebudowy i modernizacje
Zobacz więcej zdjęć » |
XVII wieczny spichlerz NOWA PAKOWNIA został wyremontowany z przeznaczeniem na czterogwiazdkowy obiekt hotelowy. Posiada on 50 luksusowo wyposażonych pokoi na 4 kondygnacjach z 89 miejscami noclegowymi i 223 miejscami konsumpcyjnymi w restauracji. Nie lada atrakcją jest umieszczony na parterze minibrowar produkujący własne niepasteryzowane „żywe" piwo.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Remont obiektu objął:
- wzmocnienie konstrukcji murowej spichlerza poprzez spięcie ścian podłużnych częściową płytą żelbetową w środku długości budynku na 3 kondygnacjach,
- wykonanie pełnego stropu żelbetowego z wieńcem żelbetowym spinającym „tarczą" koronę murów budynku nad IV kondygnacją, z jednoczesnym odtworzeniem murowanego gzymsu,
- wymianę starej, drewnianej, mocno zniszczonej więźby dachowej na konstrukcję stalową z dodatkowymi krokwiami drewnianymi umożliwiającymi odtworzenie pokrycia z dachówki ceramicznej,
- wzmocnienie drewnianych stropów międzykondygnacyjnych w celu ich podparcia poprzez wykonanie trzech fundamentów wewnątrz spichlerza na mikropalach żelbetowych długości 9 m w technice „jet grouting",
- zaprojektowanie i wykonanie (w miejsce rozebranej dziewiętnastowiecznej przybudówki po północnej stronie spichlerza) przybudówki z przeznaczeniem na zaplecze kuchenne, techniczne oraz klatkę schodową z szybem windowym,
- wyposażenie obiektu w instalacje: tryskaczową, czujek dymowych, alarmową akustyczną i wizualną, wentylację nadciśnieniową oddymiającą z radiowym monitoringiem zagrożenia pożarowego, wentylację i klimatyzację, instalację multimedialno-teletechniczną z dostępem do internetu.
Prace renowacyjno-konserwatorskie objęły wykonanie pełnej izolacji poziomej i pionowej ścian ceglanych metodami iniekcyjnymi. Wykonano nowe tynki renowacyjne, poddano zabiegom renowacyjnym drewniane słupy, podciągi i belki stropowe. Rewitalizacji poddano również elewację ceglaną obiektu. Całość robót konserwatorskich prowadzona była pod ścisłą kontrolą komisji konserwatorskiej.
Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
Korporacja Budowlana DORACO jest liderem na rynku budowlanym Pomorza, a swym obszarem działalności obejmuje całą Polskę. Generalne wykonawstwo inwestycji jest obszarem o najdłuższej tradycji i doświadczeniu. Na przestrzeni kilkunastu lat DORACO zrealizowało kilkaset inwestycji w tym projekty duże i skomplikowane. Wartość tych projektów przekroczyła kilkaset milionów euro.
Potencjał finansowy i logistyczny oraz szerokie doświadczenie pozwalają firmie realizować pełny zakres usług budowlanych. Elastyczność i innowacyjność DORACO jest szczególnie doceniana przez klientów z zakresu budownictwa hydrotechnicznego, przemysłowego, budowy obiektów użyteczności publicznej oraz renowacji obiektów zabytkowych. Wysoka wiarygodność DORACO oraz profesjonalizm wykonywanych usług potwierdzone są współpracą z polskimi i międzynarodowymi partnerami.
Wysoka jakość zarządzania projektami analizowana jest przez niezależnych audytorów, czego świadectwem są certyfikaty Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, AQAP 2110:2003 i ISO 14001, a także prestiżowe wyróżnienia, m.in. Godło Promocyjne Teraz Polska przyznane DORACO w 2007 roku. W 2008 roku DORACO zostało ponownie uhonorowane tytułem Pracodawcy Roku w Budownictwie.
Adres nagrodzonej firmy:
Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
ul. Opacka 12
80-338 Gdańsk
tel. /0 58/ 552 12 83
faks /0 58/ 552 02 78
e-mail: biuro@doraco.com.pl www.doraco.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Komentarze (0)