Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Epizod 2 Nikaragua

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Epizod 2 Nikaragua
Zobacz więcej zdjęć »
Światowa odyseja Juliana i Kamili to program dokumentalny prezentowany przez Juliana Hantona i Kamilę Andersen. Para zapalonych globtroterów w poprzedniej serii programu odkrywała przed nami najdziwniejsze aspekty swojej rocznej podróży.

EPIZOD 2: NIKARAGUA Naszą kolejna, ekscytującą przygodę rozpoczniemy w sennym mieście - Esteli. Wybierzemy się na plantację kawy, gdzie poznamy ciekawostki dotyczące wyrobu tego magicznego napoju. Z dawką nowej energii wybierzemy się także do „wybuchowego" miasta Leon, który słynie z dużej ilości wulkanów, spośród których najbardziej znanym jest Wulkan Momotombo będący niejednokrotnie uważany za symbol Nikaragui. W mieście tym Julian i Kamila staną się świadkami politycznego protestu i dowiedzą się więcej o burzliwej historii Nikaragui. Dalszym punktem ich podróży będzie stolica tego kraju, czyli Managua, w której Kamila dostanie propozycję obejrzenia niebezpiecznej części tego miasta.

Kolejny dzień wyprawy także okaże się bardzo emocjonujący. Nasi podróżnicy poznają, bowiem ludzi zamieszkujących wysypisko śmieci La Chureca. Dowiedzą się, z jakimi trudnościami borykają się ci nieszczęśliwi ludzie.

Dalsza część wyprawy będzie bardziej przyjemna. Julian i Kamili odwiedzą miejsce zwane złotym jajem Nikaragui, czyli piękne, kolonialne miasto Granada znajdujące się nad jeziorem Nikaragua. Nasi globtroterzy będę mieli możliwość wypłynięcia na jezioro, z którego można obejrzeć niedrogie, prywatne wyspy wystawione na sprzedaż. Przekonamy się czy będą rozmyślać o zakupie własnej.

Atrakcja przewidziana na zakończenie drugiego epizotu na pewno spodoba się miłośnikom latania. Co powiecie na lot nad wybrzeżem karaibskim? Brzmi kusząco prawda. Po zapięciu pasów i kilkunastu minutach dużej dawki adrenaliny Julian i Kamila wylądują w niekomercyjnym miasteczku BlueFields, gdzie poznają legendarnego i charyzmatycznego Kat-Mana. Największa lokalna gwiazda zabierze ich na wycieczkę do więzienia gdzie poznają jego przyjaciela Sexi.

Jesteście ciekawi pełnych przygód naszych niezastąpionych bohaterów oglądaj Światową odyseją Juliana i Kamili na Travel Channel już 24 września o godzinie 21.00!  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »