Gospodarka » Maszyny

Wózki widłowe - używki jak nowe

Ile wózków widłowych zmienia rocznie właścicieli? Ocenia się, że jest to od 4 do 6 tys. maszyn. Klienci najchętniej szukają używanych wózków widłowych z przedziału od 1,0 do 3,5 t, zazwyczaj z napędem gazowym lub diesli.

Nie wystarcza już sprzedawać „używki", trzeba też zapewnić odpowiedni serwis, a nierzadko także gwarancję. Wymuszają to sami klienci, żądający na sprzedaż wózków widłowych używanych podobnych warunków jak w przypadku nowych. Obecnie firmy importujące używane wózki widłowe zazwyczaj przed sprzedaż dokonują ich renowacji. Zazwyczaj ma ona dosyć gruntowny charakter, a wymianie podlegają takie elementy jak zawieszenie, instalacja elektryczna, hydraulika i ogumienie.

Serwisanci podkreślają, że takie odnawianie ma dodatkowy walor: pozwala na skonfigurowanie używanego wózka widłowego z uwzględnieniem potrzeb konkretnego klienta, montaż odpowiedniej kabiny, masztu, obrotnicy czy oświetlenia. W używanym wózku widłowym ważny jest nie tylko stan silnika, ale również akumulatora itp.

Klienci biorą pod uwagę również stan masztu oraz układu hydraulicznego. Liczą się też kwestie formalne, chodzi o kupno wózka widłowego pozbawionego tzw. wad prawnych. Klienci pytają głównie o używane wózki takich marek jak Linde, Nissan, Toyota. Ceny w wielu przypadkach ostatnio nieco wzrosły, co jest rezultatem stosunkowo drogiego Euro. Niezależne firmy handlujące wózkami używanymi udzielają gwarancji wynoszącej najczęściej 3 miesiące.

Wózki widłowe z drugiej ręki ma w swej ofercie również większość renomowanych firm sprzedających nowe widlaki (producenci i dystrybutorzy). W niektórych firmach opracowano specjalny program, a wózki widłowe używane dzieli się na kilka kategorii znacznie ułatwiających klientowi wybór. Jest to zresztą systematyka jednolita dla wszystkich państwo europejskich stąd łatwiej o ocenę wózka widłowego „na odległość", chociażby wówczas, gdy ofertę wyszukano w internecie. W najniższej kategorii znajdują się wózki widłowe sprawne technicznie, bez ograniczeń roku produkcji i bez jakichkolwiek przeglądów przedsprzedażnych. Nie ma też na nie gwarancji. W kategorii wyższej są maszyny również bez ograniczeń wiekowych, jednak sprawdzone w warsztacie (po przeglądzie technicznym), z odświeżoną powłoką lakierniczą. Na taką maszynę można uzyskać trzymiesięczną gwarancję (lub 300 motogodzin). W najwyższej grupie maszyn używanych znajdują się wózki widłowe w wieku do 5 lat, po przeglądzie technicznym, z nowym lakierem, nowym akumulatorem . Nabywca takiego widłaka otrzymuje na te maszynę sześć miesięcy gwarancji lub 600 motogodzin.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kraskairena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »