Gospodarka » Maszyny

Zastosowanie kotłów wysokiej mocy

Zastosowanie kotłów wysokiej mocy
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy mowa o ogrzewaniu piecami gazowymi, zazwyczaj myślimy o domowej, indywidualnej instalacji grzewczej opartej na kotle, którego moc nie przekracza kilkunastu kW. Ale kiedy idziemy do biurowca albo galerii handlowej, lub musimy spędzić noc w hotelu, tam też chcemy mieć ciepło.

I w tego typu obiektach także mogą pracować kotły gazowe, muszą tylko posiadać odpowiednio dużą moc.

Kotły wysokiej mocy bez problemów mogą sprostać oczekiwaniom cieplnym naprawdę dużych inwestycji: kościołów, urzędów, parków przemysłowych, hal fabrycznych, centrów handlowych, a także dużych bloków mieszkalnych. Zastosowanie jednego, dużego kotła jest znacznie efektywniejsze i oszczędniejsze niż stosowanie wielu źródeł ciepła - jest to najbardziej widoczne w budownictwie mieszkaniowym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

O kotłach dużej mocy mówimy wtedy, gdy ich moc wynosi od kilkudziesięciu kW do nawet 2 MW. Jednak mimo tak dużej mocy, gabaryty tych urządzeń nie są oszałamiające. Piec gazowy dużej mocy może być zatem stosowany także w instalacjach modernizowanych. Jednak, co oczywiste, budowa takiego kotła nieco odbiega od budowy domowego pieca. Zauważalną różnicą jest przede wszystkim grubość obudowy oraz znacząco większa powierzchnia wymiany ciepła.

Kotły wysokiej mocy to zazwyczaj kotły kondensacyjne, czyli takie, w których dochodzi do odzysku ciepła zakumulowanego w wodzie stanowiącej jeden ze składników spalin. To z jednej strony pozwala na maksymalne wykorzystanie wartości opałowej paliwa, z drugiej - jest wydajne i efektywne, a przy tym minimalnie szkodliwe dla środowiska. Ponadto kotły kondensacyjne wymagają rzadszych przeglądów serwisowych.

Warto podkreślić, że nowoczesne kotły wysokiej mocy mają budowę modułową, co układ można rozbudowywać w miarę rosnących potrzeb (czyli zazwyczaj rozbudowy budynku czy osiedla). Dodatkową zaletą kaskady kotłów jest mniejsze zużycie paliwa. Inną pożądaną cechą nowoczesnych kotłów jest praca w trybie niskotemperaturowym, co zwykle łączone jest z pogodową regulacją temperatury.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nataliag

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »