Społeczeństwo » Społeczeństwo

Drewniane pawilony dla kwiaciarek

Drewniane  pawilony dla kwiaciarek
Zobacz więcej zdjęć »
Cztery prefabrykowane kioski na ostrowskim Placu 23 stycznia postawiła firma Wiązary Burkietowicz z Odolanowa. Inwestorem były miejskie Targowiska.

Do nowych estetycznych pawilonów przeprowadziły się kwiaciarki, handlujące dotąd na pobliskim skwerku. Drewniany kiosk zajmuje 16 metrów kwadratowych. Ma bardzo stylowy (konsultowany z konserwatorem zabytków) wygląd. To właśnie ów nietypowy wygląd był sporym problemem dla wykonawców, którzy woleli postawić na placu wyroby bardziej typowe. - Dla nas nie ma pojęcia nietypowego zlecenia – mówi Marcin Burkietowicz – nasze blisko stuletnie doświadczenie w przerobie i produkcji elementów z drewna uprawnia do stwierdzenia, że z tego materiału możemy zrobić wszystko.

- Cieszymy się, że znalazł się wykonawca, który podejmie się nie masowej produkcji czterech pawilonów. Dla tej firmy będzie to pierwsze takie zlecenie. Ale mamy nadzieję, że uda się wszystko wykonać szybko, sprawnie i solidnie – dodaje prezes Targowisk Miejskich Piotr Maraszek Za kioski wraz z infrastrukturą Spółka Targowiska Miejskie zapłaciły z własnej kieszeni.

Do ceny budowy trzeba doliczyć koszty całej infrastruktury i podłączenia ich do kanalizacji, ponieważ pawilony będą wyposażone m.in. w sanitariaty. „Teren ten wchodzi w skład założenia parkowego wpisanego w centrum miasta. Kompleksowy projekt rewitalizacji placu zakłada przywrócenie jego funkcji rekreacyjno-estetycznych. Nowe stoiska kwiatowe korespondują z tymi celami i ich wygląd jest zaprojektowany zgodnie z architektonicznym stylem budynków okalających Plac 23 Stycznia.” – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. - Kioski powstawały w zakładzie Wiązary Burkietowicz w Odolanowie. Do Ostrowa dotarły już elementy prefabrykowane - ściany zewnętrzne. Pawilon ma wewnątrz dodatkową ściankę oddzielającą część handlową od socjalnej. Po ustawieniu całości pawilony podłączono do kanalizacji. Potem ułożono izolację cieplną i podłoża. Potem w kioskach zamontowano drewnianą stolarkę okienną i drzwiową. Potem zamontowano podwieszane sufity i płytki. Całość prac zakończyło układanie zewnętrznej boazerii i zdobień.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

yari

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »