Kultura, sztuka » Kultura

Najlepszy norweski kryminał wszech czasów

Najlepszy norweski kryminał wszech czasów
Zobacz więcej zdjęć »
Najlepszy norweski kryminał "Utracona" Karin Fossum na polski rynek trafi już 15 października.

Norweski dziennik „Dagbladet” w plebiscycie na najlepszą norweską powieść kryminalną wszech czasów nagrodził powieść „Utracona” Karin Fossum. Książka ukaże się w Polsce 15 października nakładem wydawnictwa Znak - podaje Salon Kulturalny. 

Obok Mankella, Indridasona czy Lapidusa skandynawscy czytelnicy mają kolejnego ulubionego autora kryminałów – właśnie Karin Fossum. Za „Utraconą” norweska pisarka otrzymała w 2008 roku prestiżową nagrodę Los Angeles Times Book Prize. Jak pisze polski wydawca, używając stylistyki kryminału, Fossum kreśli poruszającą historię odnalezionej miłości, którą niszczy brutalna zbrodnia. Zbrodnia tak okrutna, że nie można znaleźć dla niej wyjaśnienia. Nikt nie zatęskni za zamordowaną, z wyjątkiem jednego człowieka, który byłby gotowy oddać za nią życie…

A oto wprowadzenie do książki, również przygotowane przez wydawcę: „Kto mógłby dopuścić się tak bestialskiej zbrodni? I co sprowadziło Hinduskę do tej zapomnianej przez wszystkich norweskiej wioski? Zakrwawione sari to jeden z niewielu czytelnych śladów zabójstwa, które wstrząsnęło krajem. Policja rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę śledztwo, które prowadzi dwójka policjantów – doświadczony Konrad Sejer i młody Jakub Skarre. Jest tylko jeden problem. Nikt nie wie, kim była ofiara. Jedynie małomówny Gundar Jomann mógłby coś wyjaśnić w tej sprawie, ale on czuwa przy łóżku chorej siostry i nie ma ochoty dzielić się swoim indyjskim sekretem…”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »