Dom » Wnętrza

Okna bezpieczne dla dzieci

Okna bezpieczne dla dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
W jaki sposób dobrać okna, aby były bezpieczne w użytkowaniu?

„Kierując się dbałością o bezpieczeństwo najmłodszych warto jest wybrać okna o specjalnych zabezpieczeniach. Rozwiązaniem najbardziej popularnym i jednocześnie dedykowanym małym użytkownikom jest stosowany w oknach element okuciowy zwany blokadą otwarcia z kluczem. Jego zadaniem jest zablokowanie funkcji otwierania okna, z pozostawieniem jedynie możliwości uchyłu. Tylko osoba posiadająca kluczyk może w dowolnym momencie wykorzystać funkcję otwierania R. Element ten jest montowany na skrzydle okiennym wyposażonym w okucie RU.

Innym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania okien jest zastosowanie w nich rozwiązania w postaci klamki z przyciskiem lub z kluczykiem. W pierwszym przypadku, otwarcie okna wymaga skoordynowania dwóch czynności: wciśnięcia przycisku i jednocześnie obrócenia klamki. Drugie zabezpieczenie uniemożliwia jakikolwiek obrót klamką bez użycia kluczyka. Okna wyposażone w powyższe rozwiązania zabezpieczające stosowane są np. w przedszkolach, szkołach oraz innych miejscach użyteczności publicznej, przeznaczonych dla dzieci.”, mówi Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy firmy OknoPlus.

-----

Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »