Zdrowie » Medycyna
Prezbiopia czyli problemy czterdziestolatków
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jest to naturalny proces związany ze starzeniem się oka. Soczewka wewnątrzgałkowa traci elastyczność, przez co utrudnione staje się widzenie z bliska. Osoby w wieku 40-45 lat zaczynają mieć problemy z czytaniem, w szczególności małego druku, co objawia się głównie koniecznością czytania przy lepszym oświetleniu oraz oddalaniem od oczu czytanego tekstu. Prezbiopia pogłębia się aż do 65-70 roku życia, kiedy ulega zahamowaniu.
Możliwości korekcji wady
- Pierwszym krokiem jest badanie wzroku u specjalisty – mówi Wojciech Nowak, optometrysta, specjalista Korekcji Wad Wzroku Salony Optyczne Perfect Eye Optic. - Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są okulary progresywne do pracy z bliska lub inaczej nazywane biurowymi
Oznacza to, że jeśli używamy okularów do czytania i do pracy z komputerem jest to lepsze rozwiązanie niż jedna para okularów, gdyż tekst dokumentów czy książki czytamy z odległości 40 cm, a ekran komputera często jest w odległości 65-70 cm.
Okulary progresywne do pracy z bliska mają niewielką zmianę mocy przechodząc od słabszej mocy w górnej części soczewki do większej mocy w dolnej części soczewki, co daje świetną ostrość widzenia w tych odległościach.
Jeśli oprócz problemu z widzeniem z bliska pojawia się również kłopot z widzeniem w dal to tutaj również bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być okulary progresywne.
- Nie mają one, tak jak okulary dwuogniskowe widocznej części do bliży, są bardziej dyskretne i mogą zapewnić doskonałe widzenie w różnych odległościach – twierdzi Wojciech Nowak. - A co najważniejsze jedną parę okularów używamy do wszystkich odległości.
Nowoczesne okulary progresywne pomogą nam zapomnieć o kilku parach okularów, których musieliśmy dotąd używać - jednych do czytania, drugich do pracy przy komputerze i trzecich do jazdy samochodem i do chodzenia.
Jedno rozwiązanie wiele możliwości
W Salonach Optycznych Perfect Eye Optic do doboru okularów progresywnych wykorzystywane jest najnowsze urządzenie ImpressionIST. Urządzenie to wykonuje zdjęcia w oprawie okularowej i analizuje parametry ustawienia oczu i dopasowania oprawy. Daje to możliwości wykonania indywidualnych okularów skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Kupjąc okulary progresywne firmy Rodenstock otrzymuje się aż 6 miesięcy gwarancji adaptacji. Gdyby w tym czasie nie udało się przyzwyczaić do korekcji można skorzystać z wymiany na dwie pary soczewek okularowych: jedne do czytania, drugie do dali.
- Zachęcam wszystkie osoby, które używają kilku par okularów do zmiany na progresywne, które pozwalają na swobodne czytanie, pracę przy komputerze, oglądanie telewizji, jazdę samochodem i widzenie z daleka – podkreśla Wojciech Nowak.- Wszystko to w jednej parze okularów. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort widzenia i wygodę.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (3)
właśnie, naturalna sprawa, ale niewiele osób sobie zdaje z tego sprawę. ważne jest to, żeby też jej nie bagatelizować i umówić się na badanie wzroku. Zgodzę się też, że okulary z soczewkami progresywnymi Jzo są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Mnie do siebie najbardziej przekonały tym, że wystarczy mi jedna para okularów do wszystkiego.
mam bardzo podobne zdanie trzeba ludzi uświadamiać, czym jest prezbiopia i jakie są możliwości. Powiem szczerze, że też i mnie spotkała ta dolegliwość. A soczewki progresywne są bardzo dobrym rozwiązaniem.
Oby było więcej takich artykułów, żeby uświadamiać ludziom, żeby się badali, żeby mieli też poczucie, że to w sumie jest naturalny stan. Bardzo mi się podoba też ta akcja http://tosieoplaca.zobacztozjzo.com.pl/ bo nie tylko chodzi o to, żeby kupić taniej okulary, ale też zachęca do tego, żeby bliskich przekonać do badania wzroku.