Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wiosenne warsztaty pachnące kwiatami na Dzień Dziecka

Wspólne tworzenie ogrodu edukacyjnego oraz warsztaty z sadzenia kwiatów i ziół czekają na uczestników wydarzenia, które z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 2 i 3 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki. W programie „Wiosennych warsztatów pachnących kwiatami” jest również wystawa edukacyjna.

Uczestnicy będą mogli zabrać do domu zasadzone rośliny, w prezencie otrzymają też woreczek nasion łąki kwietnej. Wstęp wolny.

„Wiosenne warsztaty pachnące kwiatami” w Centrum Handlowym Auchan Komorniki to doskonała okazja, aby dzieci zgłębiły tajniki ogrodnictwa.

Warsztaty dla grup przedszkolnych w ogrodzie edukacyjnym 

W ogrodzie edukacyjnym 2 czerwca przedszkolaki będą mogły na świeżym powietrzu rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. W trakcie warsztatów poznają m.in. cykle życia roślin zgodne z kalendarzem pór roku, zalety ekologicznych upraw warzyw i owoców czy podstawy budowy ogrodów.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci

W czasie warsztatów z sadzenia kwiatów i ziół mali uczestnicy posadzą różne rodzaje roślin, które po zajęciach będą mogli zabrać do domu, by móc je dalej pielęgnować. Dzieci poznają sekrety roślin, nauczą się ich nazw oraz ich rozpoznawania. Nie zabraknie ciekawych anegdot, a także strefy plastycznej dla najmłodszych.

Łąki kwietne

Ciekawostką będą również łąki kwietne, które będzie można wysiać samodzielnie w dużej donicy. Taka balkonowa łąka nie tylko wygląda okazale, ale też w naturalny sposób filtruje powietrze dostające się do mieszkania. Uczestnicy warsztatów otrzymają w prezencie woreczek z nasionami łąki kwietnej.

Wystawa z planszami edukacyjnymi

Warsztatom będzie towarzyszyć wystawa na temat owadów zapylających. Plansze edukacyjne wyjaśnią wiele kwestii, m.in. jak założyć miejsce przyjazne pszczołom oraz czym są hotele dla owadów.

„Wiosenne warsztaty pachnące kwiatami odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Komorniki 2 i 3 czerwcaw godzinach od 10 do 17. Zajęcia dla przedszkolaków będą miały miejsce 2 czerwca. Wstęp wolny. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »