Dom » Budownictwo

3000 m2 kolektorów Viessmann na wyspie „The Palm Jumeirah“

3000 m2 kolektorów Viessmann na wyspie „The Palm Jumeirah“
Zobacz więcej zdjęć »
Właśnie dobiega końca budowa jednej z trzech sztucznych Wysp Palmowych w Dubaju- „The Palm Jumeirah“. Charakteryzująca się rozmachem inwestycyjnym, innowacyjnością i luksusem wyspa, została zaopatrzona w kolektory słoneczne Viessmann.

Od jakiegoś czasu Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się centrum innowacyjnych przedsięwzięć budowlanych. To właśnie tutaj powstają jedne z największych i najbardziej nowoczesnych budynków świata. Do niedawna Emirat Dubaj znany był głównie z wysokich zasobów ropy naftowej, ale od kilku lat sławę w świecie przynoszą mu niesamowite budowle.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To właśnie hotel w kształcie żagla „Burj al Arab”, najwyższy budynek świata (818 metrowy) „Burj Dubai”, a przede wszystkim, znajdujące się (od roku 2001) w budowie sztuczne wyspy „The Palm”, skupiają na sobie oko całego świata.  Wyspy Palmowe same w sobie są nowatorskim przedsięwzięciem. Ich powstanie jest sumą innowacyjnych pomysłów oraz rozwiązań technologicznych. Od początku do końca, inwestycja ta skupia wokół siebie firmy oferujące najbardziej zaawansowane technologie w różnych dziedzinach.

W tym gronie nie mogło zabraknąć firmy Viessmann, producenta innowacyjnych systemów grzewczych. Mimo zasobności Dubaju w surowce energetyczne, władze zdają sobie sprawę z potrzeby racjonalnego ich wykorzystywania, a także z konieczności ochrony środowiska naturalnego. Dlatego też systemy grzewcze Viessmann, które w efektywny sposób wykorzystują surowce energetyczne, a także odnawialne źródła energii, spotkały się z zainteresowaniem inwestorów i znalazły swoje zastosowanie na wyspie „The Palm Jumeirah”. 

Klimat Dubaju, z przeciętnie dziewięcioma godzinami słonecznymi na dobę, tworzy idealne warunki do korzystania z energii słonecznej, celem przygotowania ciepłej wody. Czternaście budynków, leżących przy brzegu „pnia palmowego”, w których mieszczą się eleganckie apartamenty turystyczne, wyposażono w 3000 metrów kwadratowych kolektorów słonecznych Viessmann Vitosol 200-F. Zostały one zainstalowane na dachach kilku wieżowców. Dodatkowo budynki te są wyposażone w cztery, naścienne kondensacyjne kotły gazowe Vitodens.Firma Viessmann wyposażyła również w technikę grzewczą luksusowy hotel „Ottoman Palace” na wyspie „The Palm Jumeirah”, w którym uruchomiono trzy kondensacyjne kotły gazowe Victocrossal 300, każdy o wydajności 978 kW oraz sześć pojemnościowych podgrzewaczy wody, o pojemności 1000 litrów każdy.  

Ideą powstania sztucznych Wysp Palmowych, nazywanych ósmym cudem świata, był rozwój turystyki oraz zapewnienie gościom i mieszkańcom ekskluzywnych plaż nad samym morzem. W ten sposób powstał projekt Wysp Palmowych: trzy nasypane archipelagi, każdy w formie palmy, które mają stać się rajami urlopowymi. Pierwsza, ukończona palma „The Palm Jumeirah”, składa się z 17-tu liści palmowych i ma średnicę pięciu kilometrów, jak również z pięciokilometrowego „pnia”, który stanowi drogę dojazdową, łączącą ląd z wyspą. To właśnie w „The Palm Jumeirah” zbudowano około 2000 willi, 40 luksusowych hoteli, centra handlowe, port jachtowy, zaś wokół tego znajduje się 120 kilometrów piaszczystej plaży. Zainteresowanie „The Palm Jumeirah”, jako miejscem zamieszkania i miejscowością wypoczynkową, było ogromne. W przeciągu trzech tygodni zostały sprzedane wszystkie nieruchomości– palma w tym czasie nie była nawet jeszcze ukończona. W listopadzie 2008 roku odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego, wykończonego już archipelagu „The Palm Jumeirah”.  



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tyskacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »