Dom » Wnętrza

Przeszklenia w drzwiach

Przeszklenia w drzwiach
Zobacz więcej zdjęć »
Elementy idealnie zaaranżowanego mieszkania powinny być funkcjonalne i estetyczne. Warto dobrze przemyśleć ich wybór, ponieważ potrafią ożywić wnętrze, nadając mu specyficzny klimat. Dotyczy to kolorów, tkanin i szkła, także tego, stosowanego w drzwiach, które pozwala osiągnąć niepowtarzalny efekt

Jakie? W zależności od potrzeby i przeznaczenia, wnętrza wyposażamy w drzwi pełne lub przeszklone. Te ostatnie znajdują zastosowanie między innymi w pokojach dziennych i łazience. - Przeszklenia sprawdzają się najlepiej w małych mieszkaniach, które nie są dostatecznie doświetlone – twierdzi Ewa Olszewska, projektantka wnętrz. Z jednej strony szyby pozwalają na swobodny przepływ światła, z drugiej – optycznie powiększają wnętrze. Ich dobór zależy od fantazji właściciela. Szkło może być małe i pełnić rolę designerskiego dodatku, albo stanowić funkcjonalny element wystroju. Producenci drzwi oferują przeróżne możliwości doboru przeszklenia. – W naszej ofercie dostępne są szyby matowe, przezroczyste, z fakturą typu chinchila lub master carre - mówi Marek Kapica odpowiedzialny za markę Invado. Ciekawą propozycją jest przeszklenie Riga zastosowane w drzwiach D’artagnan. Jest to matowe szkło poprzecinane solarnymi, przezroczystymi paskami. Interesującym rozwiązaniem jest również kryształ fazowany, który dobrze komponuje się z drzwiami klasycznymi.

Co dają?

Przeszklenia spełniają różne funkcje. Jedni traktują je jako aranżacyjny dodatek, inni, wykorzystując ich zalety, urozmaicają swoje wnętrza. Przede wszystkim można dzięki nim doświetlić pomieszczenia, co z pewnością docenią wszyscy właściciele ciemnych mieszkań. Przeszklenia nadadzą im lekkości, a także podkreślą ich klimat. Drzwi wyposażone w dużą, matową szybę delikatnie rozpraszają światło sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Przezroczyste szkło, nadaje wnętrzom nowoczesny, lekko awangardowy charakter. Im większa szyba w drzwiach, tym większa obawa o jej rozbicie i skaleczenie. Tak było kiedyś. Dziś stosuje się zaawansowaną technologię dla wzmocnienia szkła stosowanego w stolarce drzwiowej. – W drzwiach Invado stosujemy szkło hartowane, które jest 7 – krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego – mówi Marek Kapica z Invado.

Niestandardowo

Tym, którzy szczególną wagę przywiązują do indywidualnego doboru wszelkich możliwych elementów wystroju, dedykowane są szklane aplikacje firmy Invado. To designerskie dodatki, dzięki którym drzwi zyskują niepowtarzalny wygląd. Dostępne są aż w pięciu różnych wzorach i kolorach, w wymiarach 90x90 mm. Idealnie komponują się ze skrzydłami drzwiowymi D’Artagnan 1, Domino 2, Asturia 2 oraz Modena 2. Ich dodatkowym atutem jest łatwość montażu. Aplikacje wystarczy przykleić w wybranym miejscu na specjalnej, znajdującej się w zestawie, taśmie dwustronnej. -Takie rozwiązanie, choć stanowi zaledwie aranżacyjny szczegół, pomaga podkreślić właściwy wnętrzom styl – podkreśla E. Olszewska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Portrecik 2017-01-12 22:06:33

    Idealne przeszklenia z pewnością zrobi dobry szklarz. Jak ktoś jest z Wrocławia lub okolic, to polecam zajrzeć do www.abcszklarz.pl.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »