Kultura, sztuka » Kultura

Śpiąca Królewna obudzi się w kinie Cinema City

Śpiąca Królewna obudzi się w kinie Cinema City
Zobacz więcej zdjęć »
Już od 5 czerwca w kinach Cinema City będzie można obejrzeć wytańczoną baśń Piotra Czajkowskiego i Mariusa Petipy w wykonaniu The Royal Ballet. „Śpiąca Królewna” jest czwartą premierą w ramach cyklu CineMaestro, w którym prezentowane są największe dzieła opery i baletu z londyńskiego Covent Garden.

Widzowie unikalnego cyklu CineMaestro, wprowadzającego nowy trend w świecie rozrywki kinowej, mieli już okazję obejrzeć niezwykłe widowiska, takie jak „Carmen", „Romeo i Julia" i „Wesele Figara".

Od 5 czerwca Cinema City zaprasza wszystkich, którzy chcą poczuć prawdziwe, płynące z ekranu emocje, na baśniowe widowisko baletowe „Śpiącą królewna". Spektakl będzie można zobaczyć w kinach w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

„Dzięki pokazom CineMaestro widzowie mają okazję doświadczyć z zupełnie innych gatunków w miejscu, które dobrze znają i do którego często uczęszczają.  Nasza propozycja jest skierowana zarówno do pasjonatów opery i baletu, jak i do widzów, którzy dopiero zapoznają się z tymi gatunkami. Wszystkim gwarantujemy najwyższy poziom artystyczny prezentowanych w ramach cyklu dzieł - mistrzostwo artystów z Royal Opera House i The Royal Ballet Covent Garden w najwyższej jakości obrazu i dźwięku oferowanego przez kina Cinema City." - mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City Poland.

Kolejną premierą w ramach cyklu CineMaestro będzie „Śpiącą królewna" - inscenizacja zrealizowana z okazji 75. rocznicy powstania The Royal Balet. Balet został wystawiony w Covent Garden według klasycznej choreografii Mariusa Petipy zaczerpniętej ze spektakli Teatru Maryjskiego z Sankt Petersburga. W rolach głównych zobaczymy pierwszych tancerzy The Royal Ballet. Księżniczką Aurorą będzie rumuńska tancerka Alina Cojocaru, a rolę Księcia Désiré (jej ukochanego, który pocałunkiem przywróci do życia śpiącą od 100 lat Księżniczkę) zatańczy Włoch Federico Bonelli. Orkiestrą Royal Opera House Covent Garden dyryguje Walerij Owsiannikow.

„Śpiąca królewna" jest spektaklem utrzymanym w klasycznym stylu. Tancerki są ubrane w słynne paczki (szerokie spódniczki złożone z wielu warstw muślinu), strój, który był obowiązkowym ubiorem w balecie do końca XIX wieku. Zachwycające są także kostiumy tancerzy, zwłaszcza piękny strój myśliwski księcia, czy wreszcie niezwykle barwne przebrania bohaterów z bajek (np. Kota w butach i Białej Kotki).

Akcja "Śpiącej królewny", którą zobaczymy w Cinema City, została zawężona do pierwszej części baśni Perraulta, w której księżniczka przychodzi na świat i wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem. Ze snu budzi ją pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę. Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami bohaterów.

„Śpiąca królewna" jest drugim baletem prezentowanym w ramach unikatowego cyklu wydarzeń artystycznych CineMaestro. Widzowie mieli już okazję podziwiać mistrzowskie inscenizacje baletu „Romeo i Julia" oraz dwóch oper - „Carmen" i „Wesele Figara". Premiera ostatniego spektaklu cyklu przed wakacjami - opery „Don Giovanni", planowana jest na 19 czerwca.

Repertuar „Śpiącej Królewny" w kinach :

Cinema City Mokotów (Warszawa)
Cinema City Arkadia (Warszawa)
Cinema City Galeria Kazimierz (Kraków)
Cinema City Manufaktura (Łódź)
Cinema City Krewetka (Gdańsk)
Cinema City Plaza (Poznań)
Cinema City Bydgoszcz

Godziny pokazów i cennik biletów:

Pokaz premierowy z prelekcją, 5 czerwca o godz. 19.30
Bilet normalny 60 zł
Bilet ulgowy (studenci i seniorzy) 50 zł

Pokaz wieczorny, 9 czerwca o godz. 19.00
Bilet normalny 50 zł
Bilet ulgowy (studenci i seniorzy) 40 zł

Pokaz w dniu 12 czerwca o godz. 14.00
Bilet normalny 35 zł
Bilet ulgowy (studenci i seniorzy) 30 zł

Informacje o Cinema City

Cinema City jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej operatorem kin wielosalowych (tzw. multipleksów). Spółka rozwija sieć kin pod marką Cinema City oraz Orange IMAX® w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz w Bułgarii. Jednocześnie, Cinema City jest największym operatorem kinowym w Izraelu i w Polsce, gdzie pod tą marka funkcjonuje 26 multipleksów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »