Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Zakręcony Dzień Dziecka w Galerii Krakowskiej

Czerwony nos, szerokie spodnie i za duże buty - to nieodłączne atrybuty każdego klauna. Jego głównym zadaniem jest rozśmieszanie najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka Galeria Krakowska stawia sobie za cel wywołanie uśmiechu na niejednej dziecięcej buzi.

Od 27 maja do 1 czerwca odbędą się tam cyrkowe występy, w tym ekwilibrystyczne i akrobatyczne pokazy żonglerki. Dodatkowo przez te 6 dni na placu przed Galerią stanie olbrzymia, wiktoriańska karuzela z XIX wieku, zarezerwowana tylko dla dzieci.

Oryginalna, wiktoriańska karuzela z 1899 roku, zdobiona złotymi ornamentami i obrazami złożona jest z 21 figur – koni, żyraf, reniferów i wielu innych zwierząt. To jedna z niewielu okazji aby przenieść się do wesołego miasteczka z XIX wieku. Każde dziecko będzie mogło skorzystać z tej przyjemności.

Dodatkowo Galeria Krakowska przygotowała dla swoich najmłodszych klientów i ich rodziców atrakcje cyrkowe. Podziwiać będzie można klaunów, szczudlarzy, bańki mydlane, pokazy formowania zwierząt z balonów oraz warsztaty cyrkowe. Ta część atrakcji będzie odbywała się na poziomie -1 galerii. W weekend 28-29 maja oraz 1 czerwca zaprezentuje się grupa artystów "Kejos THE-AT-ER", przedstawiając etiudy cyrkowe. Pokazy będą składały się między innymi z żonglerki i akrobatyki, a do występu zostanie również zaangażowana publiczność.

W czasie spektaklu dzieciaki będą miały okazję poznać wędrowne życie kuglarzy i klaunów oraz ich umiejętności cyrkowo-akrobatyczne.

Chcieliśmy w szczególny sposób uczcić Święto Dzieci. Karuzela przed galerią będzie czynna kilka dni, tak żeby każde dziecko miało szansę się na niej pobawić. Mamy nadzieję, że występy klaunów i cyrkowców będą podobały się zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom.” -  mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.

W Galerii zaprezentuje się również Fundacja Dr Clown, dla której śmiech jest podstawowym narzędziem pracy. Fundacja prowadzi zajęcia z zakresu terapii śmiechem, wywołując radość i uśmiech na twarzach chorych i hospitalizowanych dzieci. Zajęcia likwidują stres i pozwalają choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Z okazji Dnia Dziecka nie zabraknie również warsztatów plastycznych dla dzieci pt. ”zakręcone wycinanki”  oraz malowania dziecięcych twarzy przez prawdziwego klauna. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Inspiration
http://prinspiration.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »